foto_slider foto-slider-map

48h w Saksonii - każde miasto oferuje coś specjalnego!

1/16

Saksonia jest bliżej niż myślisz!

Zaledwie 2h i 40 min. jazdy samochodem z Wrocławia leży stolica jednego z najpiękniejszych europejskich regionów turystycznych. Możesz też skorzystać z połączenia lotniczego z Berlinem i do Saksonii dostać się pociągiem. Saksonia oferuje wszystko, co potrzebne do spędzenia niezapomnianego urlopu czy wypadu weekendowego. W bogatej ofercie atrakcji znajdują się nie tylko zapierające dech w piersiach krajobrazy, lecz również cuda architektury, arcydzieła ze świata sztuki oraz kulinaria.

2/16

Lipsk - Miasto dobrej zabawy i aktywnego wypoczynku

Architektura, kultura, sport czy piękne widoki… powody do odwiedzenia Lipska można wymieniać bez końca. To najszybciej rozwijające się miasto w Niemczech, zaprasza miłośników muzyki na koncerty Orkiestry Gewandhaus, oraz tych mniej poważnych, którzy odkryją jego kreatywne zakamarki. Interesuje cię aktywny wypoczynek? To dobrze, parki i zbiorniki wodne zapewniają wiele atrakcji. Trudno uchwycić klimat Lipska w tekście, dlatego zapraszamy, poczujcie go na własnej skórze.

Poznaj szczegóły miejsca >>
3/16

Lipsk - Kajakiem przez miasto!

Szukając odpoczynku od miejskiego gwaru traficie prosto na pokład jednej z wielu łodzi lub kajaków, przemierzających kanały i rzeki rozciągające się przez całe miasto. To idealny sposób na poznawanie architektury miasta, kanał Karl Heine to szeroki wachlarz atrakcji. Przerwę od wiosłowania polecamy zrobić w jednej z knajpek położonych tuż przy brzegu.

Poznaj szczegóły miejsca >>
4/16

Lipsk - Restauracje i nocne życie

Odkrywając kulturę Lipska obowiązkiem jest zjeść w Auerbachs Keller. W Restauracji będącą inspiracją dla „Fausta” Goethego. Nie zamawiajcie za wiele, spacerując po ulicach miasta wiele miejsc skusi was zapachami dobiegającymi z kuchni. Wieczorem również nie będziecie się nudzić, na Barfußgäßchen i Gottschedstraße znajdziecie wiele miejsc, które porwą was swoim klimatem.

Poznaj szczegóły miejsca >>
5/16

Lipsk - Zoo ze 140-letnią tradycją

Obowiązkowym punktem wycieczki po Lipsku jest Zoo. Ponad 900 gatunków zwierząt zamieszkujących obszary odzwierciedlające ich naturalne środowisko. I nie są to tylko przechwałki, zapraszamy do hali] „Gondwanaland”. Jest to miejsce, gdzie na terenie obejmującym 1,5 boiska piłkarskiego, Azja, Afryka i Ameryka stają się jednym kontynentem. Za ciepło? W takim ucieszy was nowa strefa himalajska, lub spacer podwodnym tunelem. W tym roku Zoo obchodzi swoje 140-lecie, atrakcji nie zabraknie!

Poznaj szczegóły miejsca >>
6/16

Drezno - Niekwestionowany Klejnot Saksonii

Stolica i niekwestionowany brylant regionu. To nie przypadek, że właśnie o Dreźnie mówi się: "Perła baroku", "Centrum sztuki i muzyki", "Bijące serce Niemiec"! Odwiedzając to saksońskie miasto, zyskujemy dostęp do nieprzebranych skarbów Drezdeńskich Zbiorów Sztuki, Zbiorów Porcelany (największych na świecie) czy Galerii Sempera, mieszczącej jedną z pięciu wielkich europejskich galerii malarstwa. Warto pamiętać również o zwiedzeniu królewskiego skarbca "Zielone Sklepienie". Atmosfera miasta - niepowtarzalna!

Poznaj szczegóły miejsca >>
7/16

Zwinger - pałac godny królów

Jeżeli odwiedzisz Drezno to Zwinger powinien znaleźć się na Twojej trasie wycieczkowej. To jeden z najsłynniejszych pałaców barokowych w Europie. Wybudowany za panowania "polskiego" króla Augusta Mocnego. Służył saksońskim władcom jedynie do celów reprezentacyjnych, był miejscem wystawnych przyjęć i balów. Obecnie na jego terenie zwiedzać można Salon Matematyczno-Fizyczny, w którym znajduje się kolekcja historycznych zegarów i przyrządów naukowych, zbiory zabytkowej porcelany, a także słynną w Europie Galerię Obrazów Starych Mistrzów.

Poznaj szczegóły miejsca >>
8/16

Ukryty skarb zamku Freudenstein

Za murami zamku Freudenstein kryją się skarby o światowym znaczeniu, wzbudzając zachwyt nie tylko wśród poszukiwaczy skarbów, ale przede wszystkim wśród kolekcjonerów minerałów. Wystawa »terra mineralia« utworzona przy Uniwersytecie Technicznym Akademii Górniczej we Freibergu to największa na świecie prywatna kolekcja minerałów, prezentująca spektakularne i wyjątkowo piękne świadectwa historii ziemi z pięciu kontynentów. Wśród 80.000 eksponatów znajduje się też 3.500 kamieni dr Eriki Pohl-Ströher z Saksonii.

Poznaj szczegóły miejsca >>
9/16

Twierdza Königstein

Twierdza Königstein stanowi jedyny w swoim rodzaju przykład europejskiego kunsztu budowy twierdz wywierającym silne wrażenie na zwiedzającym. Ponad 750 lat historii stworzyli twierdzę z imponującym zespołem budowli obronnych w stylach architektonicznych późnego gotyku, renesansu, baroku i stylu budowlanego panującego do końcu XIX. wieku.

Poznaj szczegóły miejsca >>
10/16

Miśnia - Zamek Albrechtsburg - Trendsetter od 1471

Miśnia to nie tylko słynna fabryka porcelany. Na brzegu Łaby znajduje się zamek, który zapoczątkował trend architektoniczny w całej Europie. Zamek Albrechtsburg w Miśni jest pierwszą budowlą zamkową w Niemczech przy której charakter obronny odegrał rolę marginalną a funkcją główną stało się reprezentatywne zamieszkanie. Jako najstarszy zamek w Niemczech już od początków jego istnienia stał się prekursorem – trendsetterem potrafiącym odwiedzających wprowadzać w zachwyt swym wybitnym architektonicznym wykonaniem w stylu późnego gotyku. Zamek jest idealnym miejscem dla amatorów fotografii – polecamy zwłaszcza wyprawę po zachodzie słońca…

Poznaj szczegóły miejsca >>
11/16

Radebeul - Odkryj słynną ścieżkę wina

To miasto nad Łabą leży w samym sercu Saksońskiej Drogi Wina między Diesbar-Seußlitz i Pirną. Uprawa wina pośród tego chronionego krajobrazu, który należy do najpiękniejszych w Europie, ma już 400-letnią tradycję. Małe i większe winnice czy Muzeum Winiarskie w Hoflößnitz, kontynuują ową tradycję. Kolorowe domostwa przylegają blisko do stromo wznoszących się wzgórz z uprawą winorośli.

Poznaj szczegóły miejsca >>
12/16

Zwickau - Początki światowej motoryzacji

W Zwickau w 1904 r rozpoczął budowę pojazdów mechanicznych August Horch. Dziś w byłej fabryce cieszą oko fanów oldtimerów błyszczące karoserie luksusowych modeli, takich jak: Horch, Audi, Wanderer i DKW, ale także będące dziś niemal kultem modele Trabanta. Prezentowane są tutaj w nowym blasku stare oryginalne pojazdy.

Poznaj szczegóły miejsca >>
13/16

Torgau - Śladami Marcina Lutra

Najbardziej charakterystyczną budowlą w obrazie miasta jest zamek Hartenfels. Leży on nieopodal centrum, u brzegów Łaby. Jako wyjątkowe uznaje się w tym zbudowanym w latach 1485-1623 wczesnorenesansowym zamku największe w Niemczech kamienne schody kute z jednego bloku, tzw. „Großer Wendelstein“. Kościół zamkowy, zbudowany w 1544 r., jest pierwszą ewangelicką budowlą sakralną w Niemczech, poświęconą przez samego Marcina Lutra. Jeden z jego psalmów przetłumaczył na polski Konstanty Ildefons Gałczyński, rękopis jednak zaginął.

Poznaj szczegóły miejsca >>
14/16

Pirna - brama do Szwajcarii Saksońskiej

To miasto jak malowane leży w krajobrazie Drezdeńskiej Doliny Nadłabskiej z jej winnicami, pałacami i masywami nadłabskiego piaskowca Parku Narodowego Szwajcarii Saksońskiej. Z daleka witają wieże kościelne średniowiecznej Starówki. Aż się nie chce wierzyć, że to miasto przeżyło niezwykle burzliwą historię - od pierwszych wzmianek archiwalnych biskupa Henryka Miśnieńskiego w 1233 r., przez Wojnę Północną w 1706 r., aż po straszną katastrofę powodzi w 2002 r.

Poznaj szczegóły miejsca >>
15/16

Budziszyn - Średniowieczny manhattan - Miasto baszt

Sylwetka Budziszyna wznosi się efektownie pośród górzystego krajobrazu Górnych Łużyc. Spacer po starannie odnowionej Starówce z jej zabytkami, basztami, średniowiecznymi uliczkami i zaułkami, bulwarami i knajpkami zapoznaje z ponad 1000-letnią historią miasta.

Poznaj szczegóły miejsca >>
16/16

Żytawa - Miasto Zasłon Wielkopostnych

Miasto Regionu Górnych Łużyc i Trójstyku Polski-Niemiec-Czech liczy ponad 750 lat. Jest jedynym miastem w Europie, które swoim zwiedzającym może na stałe pokazać dwie, pochodzące jeszcze z okresu średniowiecza, Zasłony Wielkopostne. Historyczna Starówka Żytawy jest zachowana w całości i stanowi dzięki temu szczególną atrakcję.

Poznaj szczegóły miejsca >>

Warto wiedzieć

Wyjazd do Saksonii jest tańszy, niż myślisz
Pomimo bycia jednym z najbardziej rozwiniętych krajów Europy, Niemcy nie należą do najdroższych państw na naszym kontynencie. Często ceny w Niemczech są porównywalne do tych polskich, jeśli bierzemy pod uwagę żywność lub ubrania. Podobnie jak w Polsce, w Niemczech bardzo popularne są duże dyskonty, w których ceny wielu produktów są porównywalne do tych w Polsce. Za obiad w restauracji zapłacimy w okolicach 10 do 15€, za piwo lub napój dopłacimy kolejne 3 do 4€. Pojedyncze bilety komunikacji miejskiej są dosyć drogie w niemal całym kraju. Za bilet jednorazowy przesiadkowy zapłacimy z reguły od 2 do 3€. Bardziej opłaca się kupić bilet czasowy np. 24h. Pociągi należą do drogich, dlatego lepiej kupić bilet wcześniej i być zaopatrzonym w kartę Bahncard. Zaoszczędzi to 50% ceny biletu na stacji! Pokój w hotelu w przyzwoitym standardzie w dobrej lokalizacji możemy znaleźć już w przedziale 40-60€, pokój bez łazienki za 30-40€, a niesamodzielny pokój w hostelu za 15-30€. Warto szukać promocji na popularnych portalach rezerwacyjnych i rozpocząć poszukiwania odpowiednio wcześniej.

Dowiedz się więcej o kosztach podróżowania po Niemczech »
Przydatne linki

Formularz będzie dostępny niebawem

Poszukaj noclegu

Rodzina

Tanio i przytulnie

Komfortowe pokoje i mniejsze apartamenty przewidziane na rodzinę z dziećmi lub grupę przyjaciół. Dla amatorów zwiedzania w wersji budżetowej.

Sprawdź ofertę

Pełen luksus

Ekskluzywne apartamenty i luksusowe pokoje z bogatym wyposażeniem dla wielbicieli wyższego standardu. Zakwaterowanie dla dwóch i więcej osób.

Sprawdź ofertę

Singiel/Para

Tanio i przytulnie

Przytulne bazy wypadowe w podróży dla jednej osoby lub pary. Podstawowe wyposażenie i usługi oraz łatwy dojazd do wybranych atrakcji miasta.

Sprawdź ofertę

Pełen luksus

Wysoki standard zakwaterowania idealnego na niezapomniany weekend lub dłuższy pobyt dla 1-2 osób. Dodatkowe wygody wzbogacą wrażenia z wyjazdu.

Sprawdź ofertę
Odbierz Pakiet